Chuť jižní Moravy – 4 dny

Úvod / Cesty za vínem / Poprvé na jižní Moravě / Chuť jižní Moravy – 4 dny

Velké Pavlovice – Bořetice – Vrbice – Čejkovice

První tři dny stejné jako Chuť  jižní Moravy – 3 dny.

Nejvíce slunečního svitu, teplé větry, skořicově-višňová Frankovka, jemně kořenitý Modrý Portugal, André s živočišným charakterem, to je Velkopavlovicko!

Naší první zastávkou bude stylově opravená Šlechtitelská stanice ve Velkých Pavlovicích, kde bylo vyšlechtěno několik moravských odrůd, mimo jiné i Pálava a André. Proslulé je také zdejší rosárium a restaurace. Nakoukneme i do kontroverzní uličky “opilých sklepů”.

Při cestě do Bořetic se zastavíme na 19 m vysoké rozhledně, která je pro svůj tvar přirovnávána k Tančícímu domu v Praze. Po zdolání 75 schodů si uděláte dobrou představu o rozloze Modrých Hor a celého Velkopavlovicka.

Pak už zavítáme do Bořetic. Raritou je místní recesistická Svobodná spolková republika Kraví Hora, která má svoji vládu, ústavu, hymnu i měnu. Vyhlášený je také areál sklepů pod Kraví Horou, který prozkoumáme hezky zblízka. Dáme si zde i pauzu na oběd (není zahrnuto v ceně).

Odpoledne se přesuneme do Vrbice, kde mají velký unikát. Nadšenci Pána prstenů již nemusí jezdit na Nový Zéland, aby si prohlédli obydlí hobitů. Ve Vrbici se nacházejí velmi podobné domky a navíc se v nich ukrývají výborná vína. Sklepy zde byly vykutány do pískovce až v sedmi patrech nad sebou a zdobí je typická kamenná průčelí.

Poslední zastávkou budou Čejkovice. Navštívíme Templářské sklepy – nejstarší vinné sklepení na Moravě, které patří i k největším v České Republice. Čejkovice jsou i sídlem známe firmy Sonnentor, zaměřené na produkci biočajů a koření. V jejich čajovém salonu můžete ochutnat čajové a kávové speciality nebo si koupit nějaké potěšení domů.

Pak už nás bude čekat cesta krajinou vinic zpět na vaše ubytování.

Průběh dne

  Odjezd: 10:00
  Návrat: 18:00
  Minimální počet osob: 4
  Maximální počet osob: 14

Cena

  4 osoby:  5 290 Kč / os
  5 – 14 osob: 4 590 Kč / os

Cena zahrnuje

  4x vyzvednutí a návrat na vaše ubytování do vzdálenosti 15 km od Mikulova*
  Degustace vína v 7 vinařstvích
  1x oběd formou pikniku s místními delikatesami
  Přeprava pohodlným minivanem / mikrobusem (ujedeme cca 215 km)
  Služby průvodce – sommeliera – vinaře
  Malý dárek na památku
  Cena je uvedena bez ubytování. V případě zájmu vám jej rádi zajistíme.

* Vzdálenější nástupní místa za poplatek – prosím, kontaktujte nás pro podrobnější info
* Nástupní místo Brno – cena 900 Kč za jednu cestu (za celý mikrobus, čas odjezdu 9:00)

Rezervace