Kdo jsme

Úvod / O nás

Wine tours Moravia je malá lokální firma, která vznikla z velké touhy podělit se o naši vášeň k vínu a k jižní Moravě, našemu domovu.

Nabízíme autentické zážitkové cesty za vínem, postavené na našich letitých zkušenostech. Věříme, že toho máme mnoho co nabídnout a velice rádi se o to s vámi podělíme.

Přesvědčíme vás, že na jižní Moravě stojí každý den za to, a že láska k vínu spojuje!

Ing. Anna Havlíčková

Víno je mou vášní přes 10 let. Už při studiu v Praze jsem navštěvovala mnohé sommeliérské kurzy a degustace, které vyvrcholily složením sommelierských zkoušek zaštítěných Asociací sommeliérů ČR.
Stále mě to však táhlo přímo ke zrodu vína, k jeho výrobě. Sen se mi splnil v roce 2013, kdy jsem se přestěhovala do Mikulova a stala se spolumajitelkou malého vinařství. Práce ve vinohradu a ve sklepě se staly na několik let mou každodenní náplní. Nebyla to vždy romantika, ale nelituji ani jednoho dne, byla to velká zkušenost.

Kromě vína mám ve své krvi také cestování. Mezi mé favority rozhodně patří Long Island v USA, kde jsem strávila 3 roky a kam se budu vždy vracet. Nadchla mě jednoduchost života v Austrálii, přírodní krásy Nového Zélandu, miluji subsaharskou Afriku, nechám se vždy znovu ráda šokovat Indií a v zimě se ráda zahřeji v buddhistické JV Asii.

Vždycky jsem se však ráda vracela domů a věděla jsem, že se chci usadit na jižní Moravě, tedy místu, které je mému srdci nejblíže.

Definitivní rozhodnutí vrátit se na Pálavu přišlo překvapivě během návštěvy Napa Valley v Califronii. Hodně jsem od této vinařské mekky očekávala a přišlo zklamání. Vína luxusní to ano, ale prostředí příliš hektické, komerční a všude, kam nedosáhla zavlažovací zařízení, totální sucho. Bylo to otevření očí, ať si vážím toho, co mám doma.

Maxim Roll

Lásku k vínu jsem v sobě objevil při svém skoro dvou ročním pobytu v Austrálii, kde jsem s vínem přicházel do styku každý den v práci a následně jsem pak projel všechny známé vinařské oblasti Austrálie. Nejvíce na mě zapůsobil region McLaren Vale s řadou originálních boutique vinařství, a zejména pak jejich sametový Shiraz.

Nepokládám se za znalce vína, nicméně skleničku nebo dvě si velice rád vychutnám. S Aničkou jsem poznal úplně jiný rozměr vinného světa a musím říci, že mě to víc něž baví!:-) Absolvoval jsem kurz Sommelier pořádaný Vinařskou akademií Valtice a dál si každý den rozšiřuji své znalosti, zkouším nová vína a zjišťuji, kolik toho ještě nevím.
Ve svém volném čase rád vyrazím s kajakem na divokou vodu, odreaguji se u malování nebo při vaření.

Přestože pocházím z Hradce Králové, na jižní Moravu jsme často jezdili už od mého dětství a kouzlu Pálavy jsem tak lehko podlehl.