Kdo jsme

Úvod / O nás

Srdečně vás zdravíme! Jsme Anna a Max.

Spojila nás láska k vínu a cestování, projeli jsme spolu kus světa a pokračujeme na společné cestě životem.

Mikulov a jižní Morava je náš domov, vinaři naši přátelé a i vy se tu budete cítit jako doma. O to se postaráme! Moravu máme projetou křížem krážem a rádi vás provedeme našimi nejoblíbenějšími místy. Ukážeme vám skryté poklady, ta nejlepší vinařství, vinné sklípky a restaurace.

Ing. Anna Havlíčková

Víno je mou vášní přes 10 let. Už při studiu v Praze jsem navštěvovala mnohé sommeliérské kurzy a degustace, které vyvrcholily složením sommelierských zkoušek zaštítěných Asociací sommeliérů ČR.
Stále mě to však táhlo přímo ke zrodu vína, k jeho výrobě. Sen se mi splnil v roce 2013, kdy jsem se přestěhovala do Mikulova a stala se spolumajitelkou malého vinařství. Práce ve vinohradu a ve sklepě se staly na několik let mou každodenní náplní. Byla to dřina, ale nelituji ani jednoho dne, byla to velká zkušenost.

Kromě vína je mou velkou zálibou cestování. Mezi mé favority patří Long Island v USA, kde jsem strávila několik let a kam se budu vždy ráda vracet. Nadchla mě jednoduchost života v Austrálii, přírodní krásy Nového Zélandu, miluji subsaharskou Afriku i pro mě stále šokující Indii, v zimě ráda naberu síly a nadhled v buddhistické JV Asii.

Vždycky jsem se však ráda vracela domů a věděla jsem, že se chci usadit na jižní Moravě, tedy místu, které je mému srdci nejblíže.

Definitivní rozhodnutí vrátit se na Pálavu přišlo překvapivě během návštěvy Napa Valley v Califronii. Hodně jsem od této vinařské mekky očekávala a přišlo zklamání. Vína luxusní to ano, ale prostředí příliš hektické, komerční a všude, kam nedosáhla zavlažovací zařízení, totální sucho. Bylo to otevření očí, ať si vážím toho, co mám doma.

Maxim Roll

Lásku k vínu jsem v sobě objevil při svém skoro dvou ročním pobytu v Austrálii, kde jsem s vínem přicházel do styku každý den v práci a následně jsem pak projel všechny známé vinařské oblasti Austrálie. Nejvíce na mě zapůsobil region McLaren Vale s řadou originálních boutique vinařství, a zejména pak jejich sametový Shiraz.

S Aničkou jsem pak poznal další rozměr vinného světa a musím říci, že mě to víc něž baví!:-) Absolvoval jsem kurz Sommelier pořádaný Vinařskou akademií Valtice a dál si každý den rozšiřuji své znalosti, zkouším nová vína a zjišťuji, kolik toho ještě nevím.
Ve svém volném čase rád vyrazím s kajakem na divokou vodu, odreaguji se u malování nebo při vaření.

Přestože pocházím z Hradce Králové, na jižní Moravu jsme často jezdili už od mého dětství a kouzlu Pálavy jsem brzy úplně podlehl.