UNESCO
Lednicko-valtický areál

Úvod / Cesty za vínem / Jednodenní cesty / UNESCO Lednicko-valtický areál

Valtice – Kolonáda na Reistně – Hraniční zámeček – Tři Grácie – Lednice – rozhledna Maják

Poznejte nejkrásnější místa Lednicko-valtického areálu. Kromě zámků ve Valticích a Lednici vás vezmeme i na méně známá, avšak o nic méně působivá, místa. Během dne navštívíte několik vinařství a také si prohlédnete Pálavu z ptačí perspektivy.

Den začneme zvesela návštěvou malovinaře, u kterého uvidíte tu pravou selskou výrobu vína a dovednosti, které se dědily po staletí z generace na generaci.

Pak už se vydáme po stopách Lichtenštějnů. Ve Valticích navštívíme zámek, zámecký sklep, valtické podzemí a Kolonádu na Reistně, která je nejvyšším bodem Lednicko-valtického areálu a nabízí krásné výhledy.

Pauza na oběd bude na typické moravské rychtě, kde doporučujeme úžasné vepřové koleno. Lze se domluvit i na jiném stylu restaurace, máme pro vás několik tipů (oběd není zahrnut v ceně).

Po obědě nás čekají Tři Grácie s nejfotografovanější sochou Lednicko-valtického areálu, Janův hrad a zámek v Lednici. Dozvíte se mnoho o historii a tradicích regionu.

Pak si vyšlápneme na za nás nejpovedenější rozhlednu s výhledy na vodní dílo Nové Mlýny, Pálavu a Lednicko-valtický areál. Při dobré viditelnosti zahlédnete i Bílé Karpaty a rakouské Alpy.

Během dne navštívíme jeden tradiční vinný sklípek a dvě větší moderní vinařství. Budete tak moci dobře porovnat rozdílné přístupy k výrobě vína.

Průběh dne

  Odjezd: 10:00
  Návrat: 18:00
  Minimální počet osob: 4
  Maximální počet osob: 14

Cena

  4 osoby: 1 590 Kč / os
  5 – 14 osob: 1 290 Kč / os

Cestu je možné rezervovat i pro méně osob, nicméně pro její uskutečnění je třeba naplnění minimální kapacity 4 osob. Většinou nebývá problémem dát skupinu dohromady.

Cena zahrnuje

  Vyzvednutí a návrat na vaše ubytování do vzdálenosti 15 km od Mikulova*
  Degustace vína ve 3 vinařstvích
  Přeprava pohodlným minivanem/mikrobusem (ujedeme cca 45 km)
  Služby průvodce – sommeliera – vinaře
  Malý dárek na památku
  Cena je uvedena bez ubytování. V případě zájmu vám jej rádi zajistíme.

* Vzdálenější nástupní místa za poplatek – prosím, kontaktujte nás pro podrobnější info
* Nástupní místo Brno – cena 900 Kč za jednu cestu (za celý mikrobus, čas odjezdu 9:00)

Rezervace