UNESCO
Lednicko-valtický areál

Úvod / Cesty za vínem / Jednodenní cesty / UNESCO Lednicko-valtický areál

Valtice – Valtický zámek – Zámecký sklep/ Valtické podzemí – Kolonáda na Reistně – Tři Grácie – Lednice – Janův hrad – Mikulov

Poznejte nejkrásnější místa Lednicko-valtického areálu. Kromě zámků ve Valticích a Lednici vás vezmeme i na méně známá, avšak o nic méně působivá místa.

Den začneme návštěvou Kolonády na Reistně, která je nejvyšším bodem Lednicko-valtického areálu a nabízí krásné výhledy do okolí.

Ve Valticích navštívíme zámek, zámeckou zahradu a také Zámecký sklep z roku 1430, který patří mezi nejstarší a největší vinné sklepy v České republice. Po staletí zde zrají v obrovských dubových sudech ta nejlepší vína od nejstaršího vinařství Lednicko-valtického areálu – CHÂTEAU VALTICE. O kvalitě vín se sami přesvědčíte během prohlídky :-)

Pauza na oběd bude na typické moravské rychtě nebo v zámecké restauraci. Lze se domluvit i na jiném stylu restaurace, máme pro vás několik tipů (oběd není zahrnut v ceně).

Cestou do Lednice se zastavíme u Chrámu Tří Grácií.

Pak už nás čeká zámek Lednice – letní sídlo rodu Lichtenštejnů a nejkrásnější ukázka anglické gotiky u nás. Zámek obklopuje unikátní francouzská zahrada a rozsáhlý park. 

Další zastávkou bude Janův hrad – umělá zřícenina hradu z počátku 19. století, která sloužila panstvu jako lovecký zámeček. 

Poté zamíříme do vinařství ANNOVINO, jehož budova je postavena z 20 milionů let starého mušličkového vápence je zapsaná v Guinnessově knize rekordů.

Naší poslední zastávkou bude vinařství Vican, kde ochutnáte víno vyráběné v objemných keramických amforách zvaných kvevri. Jedná se původní 8000 let starou metodu výroby vína pocházející z Gruzie a Arménie. 

Průběh dne

  Odjezd: 10:00
  Návrat: 17:00

Cena

  2 osoby: 3200 Kč / os
  3 osoby: 2500 Kč/ os
  4 osoby: 2000 Kč / os
  5 – 14 osob: 1700 Kč / os

Cena zahrnuje

  Vyzvednutí a návrat na vaše ubytování do vzdálenosti 15 km od Mikulova*
 Degustace vína ve 3 vinařstvích
 Přeprava pohodlným minivanem (ujedeme cca 45 km)
  Služby průvodce – sommeliera – vinaře
  Malý dárek na památku
  Z časových důvodů není zahrnuta prohlídka interiérů zámků ve Valticích a Lednici.
  Cena je uvedena bez ubytování. V případě zájmu vám jej rádi pomůžeme zajistit.

* Vzdálenější nástupní místa za poplatek – prosím, kontaktujte nás pro podrobnější info.
* Nástupní místo Brno – cena 1000 Kč za jednu cestu (za celé auto).
* Prosím, berte na vědomí, že si vyhrazujeme právo na drobné úpravy programu, pokud to bude nutné.

Rezervace